Niewydolność żyły odpiszczelowej a konieczność zabiegu

Mam niewydolną żyłę odpiszczelową z gałęziami w udzie. Niewydolny preforator pod kolanem. I odpiszczelową niewydolną na łydce. Są widoczne zgrubienia i pełno popękanych naczynek. W okolicy kostki pełno żyłek tworzących lekko granatowe okręg. Nogi bolą, drentwieją, uczucie rozpierania, skurcze nocne. Taki wynik,usg doppler. Byłam u naczyniowca i proponował operację usunięcia żyły lub podkolanówki. Czy poddać się zabiegowi czy nosić podkolanówki czy rajstopy??? Proszę

Noszenie wyrobów uciskowych nie usunie istniejących żylaków, zahamuje jedynie postęp choroby. Jeśli nie ma przeciwwskazań, polecam postępowanie zabiegowe-klasyczną operację w szpitalu lub metody małoinwazyjne (EVLT, SVS, skletoterapię).

Witam serdecznie, EVLT i 3 mce później uzupełniająca echoskleroterapia piankowa żylaków resztkowych, a następnie skleroterapia piankowa pozostałych defektów żylnych powinna na lata spowolnić proces powstawania nowych zmian. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec.angiolog