Niewyjaśnione napady lęku, kołatanie serca, zawroty głowy, mroczki, napady gorąca i potliwość

Od 1,5 mies borykam się z niewyjaśnionymi napadami, nazwijmy to lęku, choć sytuacje stresowe wcale nie są. Odczuwam kołatanie serca(najbardziej nad ranem), zawroty głowy, mroczki, napady gorąca, potliwość, brak apetytu, do tego bezwiednie zaciskam zęby. Byłam już u neurologa i endokrynologa, miałam wykonane badania tsh,atpo,atg,trab i usg tarczycy- wszystko ok. Brałam hydroksyzynę i propranolol - bez skutku. Proszę mi powiedzieć co jeszcze powinnam sprawdzić/zbadać nim udam się do psychiatry?

Opisywane przez Panią objawy wpisują się w spektrum zaburzeń lękowych (np. ataków paniki), więc zasadnym będzie rzeczywiście udanie się na konsultację z psychologiem bądź psychiatrą. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Najlepiej diagnostykę zostawić lekarzowi psychiatrze. Jeżeli taka będzie konieczność, to sam skieruje Panią na odpowiednie badania.
Proszę również znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.

Witam,
Jeżeli przyczyny natury biologicznej zostały wykluczone proponuję udać sie do psychologa lub lekarza psychiatry. Opisywane przez Panią objawy po wykluczenie przyczyn somatycznych mogą byc symptomem zaburzeń lękowych lub zaburzeń psychosomatycznych. Proponuję podjąć psychoterapię i w razie potrzeby połączyć ją z farmakoterapą.
Pozdrawiam
Aleksandra Tyszka