Niewykrycie raka w badaniu cytologicznym

Po co się robi badanie cytologiczne,z skoro nie wykrywa raka!?Piszę tak ponieważ u mnie w wyniku cytologicznym wyszło dobrze,a w wyniku histopatologicznym wyszło,że mam raka płasko nabłonkowego rogowaciejącego . G2 .Pobrano mi wycinek przy usunięciu polipa w szpitalu,z stąd te badanie histopatologiczne.Między jednym wynikiem,a drugim jest różnica miesiąc czasu.Dlaczego w badaniu cytologicznym nie wyszło,że mam raka?Gdyby nie polip to bym z tym rakiem "chodziła"!?

Dlaczego było wykonywane badanie h-p , skoro w badaniu cytologicznym "wyszło dobrze"? - coś tu nie gra! Proszę omówić sprawę z ginekologiem prowadzącym!!! zż