Niewykształcona lordoza szyjna i rozwinięte wyrostki poprzeczne

Co oznacza, że mam niewykształcaną lordozę szyjną, i nadmiernie rozwinięte wyrostki poprzeczne c7?? Czy to coś groźnego ? Leczy się to ? :)
ponad rok temu

Witam serdecznie. Lordoza szyjna to fizjologiczne wygięcie kręgosłupa ku przodowi. Pozwala to odciążyć kręgosłup. Jeżeli jej brak to mogą pojawiać się dyskomfort i dolegliwości bólowe. Nadmierne wyrostki poprzeczne nie są stanem groźnym dla zdrowia. Warto pozostawać pod opieką rehabilitanta.