Niewymiarowość oddechowa i utrata wagi

niby niewymiarowosc oddechowa jest zdrowym objawem prawidlowego rytmu serca tylko ze ja mam nie wymiarowy rytm serca tak mi wyszlo w holterze w ekg wyszlo mi ze jest nie prawidlowe i wyszly nieprawidlowosci w dodatku mialam robilam badania na tarczyce i wszystko wyszlo ok i nie wiem co teraz co mozna jeszcze zrobic?? jakie moga byc inne przyczyny, dsodatkowo schudlam duzo wazylam 56 ostatnio46 a teraz 43kg prosze o pomoc

Dr n. med. MaĹgorzata Ĺťach-Muzolf

Zapewne chodzi o niemiarowość oddechową. Nie jest to schorzenie a naturalny odruch zwalniania i przyspieszania czynności serca w zależności od wdechu czy wydechu.
Utrata masy ciała, jeśli nie była stosowana żadna dieta ani nie ma do tego innych przesłanek, wymaga diagnostyki, proszę się z tym problemem zwrócić do lekarza POZ, powinien pomóc (podstawowe badania laboratoryjne, diagnostyka przewodu pokarmowego, konsultacja ginekologiczna, RTG kl. piersiowej, USG j. brzusznej USG tarczycy nie tylko TSH).
Pozdrawiam
M. Muzolf

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety w ramach porady internetowej nie mam możliwości oceny wyniku Holter EKG, który Pani wykonała. Proszę zatem udać się do lekarza, który zlecił badanie. Ponadto lekarz zestawi wynik badania z Pani stanem klinicznym, co umożliwi wdrożenie właściwego postępowania.