Niewystępowanie stresu u 23-latka

Witam Prpblem jest z tym ze jest sytuacja - jakos ja intrrpretuje wg swojej przeszlosci itp innych czynnikow - jest stres albo inne uczucie u mnie tego uczucia nie ma :( jak bym nie interpretowal sytuacji nie ma stresu :/ nawet jakbym stal na torach, to mialbym mysli typu uciekaj albo jest zle jest zle, ale cialo mowiloby mi ze jestem zrelaksowany i mam dylemat bo nie wiem jak zyc teraz, psychiatra dal mi antydepresy ale po co ja nie mam depresji ja potrzebuje czasem stresu ;/

Stres to przede wszystkim zestaw specyficznych rekcji organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, wbrew pozorom ciężko jest świadomie i celowo wywołać rację stresową. Nie do końca rozumiem problem, absolutnie nie zamierzam podejmować się diagnozy na podstawie tych informacji. Ale pewna dawka zdrowego wysiłku stopowego na pewno by pomogła, daje organizmowi podobny zestaw bodźców co stres. No i oczywiście kontynuowanie leczenia u lekarza psychiatry. Antydepresanty nie muszą koniecznie służyć leczeniu depresji. Więc zaryzykowałbym przypuszczenie, że jednak lekarz widzi sens w ich przyjmowaniu.

Warto porozmawiać o tym z psychologiem, psychoterapeutą. Trudności w rozumieniu czy przeżywaniu emocji, interpretowaniu sygnałów z ciała, przy jednoczesnej dobrej poznawczej ocenie sytuacji mogą wskazywać na zaburzenia z obszaru emocjonalnego lub osobowościowego. Zachęcam do przyjrzenia się temu tematowi.