Niezabezpieczony stosunek po zakończeniu zażywania tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry, mam takie pytanie, odstawiłam tabletki antykoncepcyjne tydzień przed końcem opakowania. Po tym jak odstawiłam nie minęły 2 dni jak dostałam okres, ale dzień przed tym okresem chłopak zakończył stosunek do środka. Po okresie, jak się kochalismy robił to nadal. Okres skończył mi się ponad półtora tygodnia temu, ale mimo to od paru dni brzuch mnie pobolewa jak na okres, a ponadto od 2 dni mam brązową gęstą wydzielinę. Czy to może oznaczać ciążę? Test wyszedł negatywny, ale czy po paru dniach może wykazać ciążę?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Stosunki odbyte po zakończeniu krwawienia mogły doprowadzić do zapłodnienia, jeśli nie rozpoczęła Pani wtedy kolejnego opakowania. Co więcej wszystkie objawy, które Pani obserwuje może na zapłodnienie wskazywać. Rzeczywiście w momencie wykonania testu ciążowego było prawdopodobnie zbyt wcześnie, by mógł on wykryć ciążę. Proszę powtórzyć test, tak by był on wykonany co najmniej w dwa tygodnie od ostatniego stosunku. Pozdrawiam serdecznie!