Niezażycie 3 tabletek antykoncepcyjnych Yaz

Witam serdecznie. Od dwóch lat regularnie przyjmuję tabletki Yaz. Przez niespodziewany wyjazd nie wzięłam trzech tabletek. Jak mam dalej postępować w tej sytuacji? Pozdrawiam

Renata GrzechociĹska

Witam.
Należy pamiętać, że pominięcie przyjmowania tabletek wiążę się ze spadkiem skuteczności ich działania, dlatego w celu antykoncepcji należy stosować dodatkowe metody. W przypadku pominięcia 3 tabletek należy je zupełnie odstawić przeczekać, przeczekać okres z odstawienia i rozpocząć zgodnie z zaleceniami nowy blister.
Pozdrawiam