Niezdecydowanie u byłego chłopaka

Dobry wieczór. mam problem ze sobą. Nie mogę zapomnieć o człowieku który mówił że kocha mnie nad życie a z końcem naszego byłego związku szukał wybiegu jak się ode mnie odczepić.Szuka pocieszenia u innych dziewczyn na moich oczach.Bardzo mnie to boli. Ostatnio w smsach nawtykał mi że już go nie interesuje i to był cios.Potem przeprosił że wcale tak nie jest i długo będę jeszcze dla niego ważna. Teraz w szkole udaje że mnie nie zna :( Co mam robić? Bardzo proszę o pomoc :((

Szanowna Pani,

Domyślam się, że Pani były chłopak jest w podobnym wieku, co Pani. W tym wieku często można nie wiedzieć czego się naprawdę chce. Można mieć również problem z rozpoznaniem i określeniem swoich uczuć. Na decyzje i wybory w tym wieku mogą mieć silny wpływ rówieśnicy i ich zdanie na określone tematy (nawet niewypowiedziane wprost). Mam wrażenie, że Pani były chłopak troszkę się się pogubił w swoich uczuciach i decyzjach. Proponuję dać mu czas, by mógł na spokojnie sobie wszystko przemyśleć a za jakiś czas szerze z nim o tym porozmawiać. Ważne żeby ta rozmowa odbyła się w trakcie spotkania a nie poprzez sms-y lub maile na przykład. Podczas tej rozmowy warto poprosić go, żeby wyjaśnił swoje dotychczasowe zachowanie i określił co dalej. Warto zaznaczyć, że cała ta sytuacja bardzo Panią boli i jest Pani bardzo przykro.

Pozdrawiam,
Monika Wysota

Mam wrażenie, że jest tak, ze to Pani nie ma jasności co czuje i czego oczekuje od byłego chłopaka. Gdyby Pani miała jasność w związku z rozstaniem, była z tym pogodzona, jego zachowania nie miałyby takiego wpływu na Panią. Warto zatem najpierw przepracować swoje emocje, przyjrzeć się swoim potrzebom i oczekiwaniem, a także realnym możliwościom i drogom ich spełnienia. Wtedy będzie Pani łatwiej, będzie Pani miała większa jasność w odnoszeniu się do byłego partnera i radzeniu sobie z uczuciami z związku z jego zachowaniem.