Niezdolność do pracy po operacji tętniaka aorty brzusznej

Witam, mój mąż jest po operacji tętniaka aorty brzusznej, jak długo będzie niezdolny do pracy ? czy należy mu się sanatorium poszpitalne ?Za odpowiedź z góry Panu doktorowi dziękuję :) Bogumiła

Poziom niesprawności oceniony może być jedynie przez lekarza orzecznika. Po minimum 30 dniowym okresie zwolnienia niezbędne jest dopuszczenie do pracy. Jest to bardzo indywidualne. Nie każdy ma takie same zdolności rehabilitacyjne. Leczenie sanatoryjne nie jest obligatoryjne. Tego nie gwarantuje NFZ. ]Na temat leczenia rehabilitacyjnego proszę rozmawiać z lekarzem prowadzącym.

Witam , nie znam zakresu , przebiegu ani efektu pooperacyjnego - nie potrafię więc odpowiedzieć autorytatywnie! PROSZĘ ZADAĆ WSZYSTKIE TE PYTANIA OPERATOROWI!!! z.żurawski