Niezdrowa zazdrość o partnera

Od zawsze byłam zazdrosna o swojego partnera. Zauważyłam, że od pewnego czasu to się nasiliło i jest niezdrowe. Jak mogę nad tym panować? To niszczy moje życie.Proszę o pomoc.

Dzień dobry!

Drogą znalezienia źródeł i mechanizmów chorobliwej zazdrości oraz nauki zmieniania swojego sposobu myślenia i zachowania jest psychoterapia.

Pozdrawiam!

Aby odpowiedzieć na to, jak zapanować nad zazdrością wobec partnera, konieczne jest znalezienie jej przyczyn. Źródłem Pani zazdrości może być brak wystarczającego zaufania do partnera, brak pewności jego uczuć, obawy o dalsze trwanie zawiązku, lęk przed samotnością lub porzuceniem i wiele innych przyczyn. Być może zachowanie partnera nasila te obawy, na przykład poprzez dwuznaczne traktowanie innych kobiet, brak lojalności, niewystarczające zaspokajanie Pani potrzeb. Możliwe jednak, że zazdrość ta jest jedynie przejawem Pani wewnętrznych lęków i konfliktów. Przede wszystkim należy porozmawiać o tym z partnerem - być może szczera rozmowa i określenie wzajemnych potrzeb uspokoją Panią. Jeżeli jednak rozmowy nie przynoszą poprawy, a towarzyszące Pani uczucia i myśli stają się obsesyjne oraz nasilają konflikty w związku i oddalanie się od siebie - warto jak najszybciej skorzystać z terapii indywidualnej lub partnerskiej. Pozdrawiam.