Niezgrabne dłonie podczas uczucia zimna a podejrzenie SM

Od kilku miesięc, gdy jest zimno robią mi się niezgrabne dłonie. Czasem palce serdeczny i mały a czasem odczuwam to, jako lekkie zesztywnienie kciuków. Mija to w ciągu dnia. Jak rozumiem przy podejrzeniu SM (niepotwierdzonym ze względu na umiejscowienie ognisk demielinizacji w części ciemieniowej i niski indeks IgG 0,83) niezgrabność jest normalnym objawem, ale czy związana jest z temperaturą? Aktualnie mam kilkunastomiesięczne cofanie się innych objawów takich, jak drgania mięśni i bóle stawów.

Może związane z zaburzeniami krążenia obwodowego ? Objaw Rayneaud: zimne, siniejące ręce i stopy; nadwrażliwosć na zimno!! Unikać przechłodzenia!
Do pełnej konsultacji
Pozdrawiam