Nieznaczne esowate wygięcie kręgosłupa

Badanie KT odcinka Th i odcinka LS kręgosłupa. Nieznaczne esowate wygięcie kręgosłupa. Węższe otwory międzykręgowe na poziomach Th7-11, głównie od strony prawej. Guzki Schmorla na poziomach VTh 10-12. Zmiany zwyrodnieniowe na poziomie VLl-2 ze wzmożeniem sklerotyzcji podchrzęstnej płytek granicznych trzonów oraz uwypuklaniem osteofitów w kierunku kanału. Obecna ponadto centralno-lewostronna wypuklina krązka z modelowaniem worka oponowego.

Witam serdecznie,

Wynik świadczy o zmianach zwyrodnieniowych. Wskazana konsultacja u lekarza ortopedy lub neurochirurga.

Pozdrawiam.