Nieznaczne poszerzenie układu komorowego z wydatniejszymi rogami potylicznymi i skroniowymi komór bocznych obustronnie

Witam. Parę lat temu miałam robione TK głowy gdy trafiłam do szpitala. Teraz potrzebuję wynik do kolejnego badania TK i czytam o wyniku i nie mogę zrozumieć z tego zdania "Zwraca uwagę nieznaczne poszerzenie układu komorowego z wydatniejszymi rogami potylicznymi i skroniowymi komór bocznych obustronnie, który jest nieprzemieszczony". Czy można prosić o wytłumaczenie? Czy to groźne czy nie? Z góry za pomoc bardzo dziękuję.

Aleksander Ropielewski

Taka anomalia nie jest groźna sama w sobie, jednak może dawać objawy ze strony układu nerwowego. Bez całości obrazu klinicznego nie jestem w stanie powiedzieć czy w Pani przypadku są powody do niepokoju. Sugeruję kontakt z neurologiem.