Nieznaczne, prawostronne skrzywienie górnych trzonów kręgosłupa lędźwiowego

Nieznaczne, prawostronne skrzywienie górnych trzonów kręgosłupa lędzwiowego. Lordoza lędzwiowa bardzo pogłębiona. Zwęzenia szpar m/k od Th12 do L3, oraz L5/S1. Sklerotyzacja podchrzęstna w stawach m./k trzonów dolnych, oraz zaznaczona, w obu stawach krzyżowo-biodrowych. objaw Baastrupa, na poziomach L3-L5 prosze o informacje

Piotr Pilarski

Zwyrodnienie kręgosłupa lędźwiowego i krzyżowego. Proszę udać się z wynikiem do lekarza zalecającego badanie. Jeśli występuje bolesność konieczne będzie branie leków z grupy NLPZ.

Pozdrawiam.