Nieznaczne zwężenie przestrzeni międzykręgowej na wysokości L4-L5-S1

Zdjęcie kręgosłupa odcinka L\ S wykazuje prawowypukłą skoliozę.Nieznaczne zwężenie przestrzeni międzykręgowej na wysokości L4-L5-S1.Proszę o interpretacje mego wyniku,do jakiego lekarza powinnam pujść.

Zmiany które są opisywane w Pani kregosłupie ledzwiowym sa zmianami niestety czaestymi wynikajacymi najczesciej z przybierania złej postawy ciała, nadmiernie wzmozonego napiecie miesni przykregosłupowych. Prawdopodobnie odczuwa Pani okresowe dolegliwosci bólowe w odcinku ledzwiowym.
Sugeruje odwiedzic ortopede lub neurologa, a zarazem wzmocnisc miesnie przykregosłupowe, pouczeszczac na basen, przybierac prawidłowa postawe ciała

Witam , ten opis zdjecia można przyjąć za nieduże zmiany przeciążeniowe krązków m-k na poziomie dolnego odcinka lędźwiowego ( proces zwyrodnieniowy krążków międzykręgowych) oraz tzw boczne skrzywienie kręgosłupa , najlepiej Sie udać do fizjoterapuety praktykującego w terapii manulanej aby zrobic porządek ( tzn zmniejszyć rotację miednicy i kręgosłupa nawet jeżeli nie wystepują jeszcze dolegliwości bólowe, abym zapobiec ich wyśtępowaniu , a jęzeli już wyjstępują to wyjść z podrażnień pozdr