Nieznacznie podwyższona leukocytoza

Mam 48 lat, z uwagi na to, że zażywam dużo leków i jestem po zamknieciu przecieku miedzyprzedsionkowego w listopadzie 2009 r., dosyć często z uwagi na wsierdzia wykonuję badania. Nigdy do tej pory nie robiłam samej leukocytozy, a dotychczasowe wyniki zazwyczaj były w normie, lekarz nie miał uwag. Obecne wyniki to: WBC 10,54, NEU 83,1, LYM 11,1, MONO 5,7, EOS 0,0, BASO O,1. Badanie robiłam po zażyciu 1 tabletki antybiotyku, który mnie uczulił (zaczerwienienie skóry). Antybiotyk zażyłam z uwagi na małą bezgoraczkową infekcję. Zażywam na stałe K***1x1, P*** 150 3x1, A*** 1x1, preparat z grupy statyn 10mg 1x1, preparat z grupy beta-blokerów 5 mg 1-0-0,5, inhibitor MAO 3x1, pochodną benzodiazepiny 1x1. W dniu badania zażyłam przed badaniem ***, popijając łyczkiem słodkiej wody. Dodam jeszcze, że OB w tym dniu wynosiło 7, CRP 0,6, IgE 15,66. Proszę o interpretację ww. wyników oraz informację, kiedy powtórzyć badanie.
48 LAT ponad rok temu

Odkryto nowe grupy krwi

Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.

Lek. Magdalena Kowalska
70 poziom zaufania

Witam!

Tak nieznacznie podwyższona leukocytoza, przy prawidłowym OB i CRP, bez cech infekcji, nie jest wskazaniem do włączenia antybiotykoterapii. Być może są u Pani jakieś cechy infekcji bakteryjnej, które można stwierdzić w badaniu przedmiotowym. Nie wiem dokładnie, czy ten antybiotyk przepisał Pani lekarz, czy sama Pani go zażyła profilaktycznie? Jeżeli był zlecony przez lekarza, potrzebna jest kolejna wizyta w celu zmiany preparatu na antybiotyk z innej grupy, skoro poprzedni wywołał u Pani reakcję alergiczną. Bez konsultacji z lekarzem nie wolno samodzielnie zażywać antybiotyków - naraża to pacjenta na niepotrzebne działania niepożądane, na nieskuteczne leczenie oraz sprzyja szerzeniu opornych szczepów bakteryjnych .

Jeżeli nie dołączą się żadne cechy infekcji, czy pogorszenie samopoczucia, profilaktycznie może Pani powtórzyć badanie morfologii krwi za około 2 tygodnie. Natomiast w przeciwnym razie - w momencie wystąpienia dodatkowych dolegliwości.

Serdecznie pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty