Nieznacznie poszerzone okołonaczyniowe przestrzenie płynowe Virchowa-Robina

Nieznacznie poszerzone okołonaczyniowe przestrzenie płynowe Virchowa - Robina w istocie białej prawej półkuli mózgu, przy trójkącie komory bocznej prawej. Poza tym mózgowie bez zmian ogniskowych. Układ komorowy i przymózgowe przestrzenie płynowe w normie. Kąty mostowo - móżdżkowe wolne. Okolica nadsiodłowa bez zmian. Mam 23 lata i choruje na niedoczynność tarczycy w przebiegu autoimmunologicznego zapalenia tarczycy typu Hashimoto. Bardzo proszę o interpretację wyniku RM.

Witam serdecznie. Oczywiście wynik powinien zinterpretować ostatecznie lekarz zlecający badanie w oparciu o stan kliniczny pacjenta, ale te nieprawidłowości, o których Pani pisze raczej nie stanowią powodu do niepokoju. Jeśli chodzi o poszerzenie przestrzeni okołonaczyniowych Virchowa-Robina to są one wynikiem zmian w drobnych naczyniach i w otaczającej je tkance mózgowej, mogą pojawiać się z wiekiem i nie stanowią poważnej patologi.