Nieznacznie zwiększona ilość płynu w stawie kolanowym
usg kolana prawego. Ilosc plynu w stawie kolanowym nieznacznie zwiekszona, błona maziowa przerosnięta, przerost ciała Hoffy,pogrubiały fałd przyśrodkowy błony maziowej, wysokie ustawienie rzepki z lekką lateralizacja, łękotka przyśrodkowa o niejednorodnej echogeniczności, nierównym obrysie ze zmianami degeneracyjnymi prosze o wyjaśnienia co to oznacz czy da się to wyleczyc czy grozi mi zabieg. Dziekuje

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam. Opisane zmiany są wynikiem uszkodzenia łękotki przyśrodkowej. Prawdopodobnie konieczne będzie leczenie zabiegowe. Proszę zgłosić się do ortopedy który pokieruje odpowiednim postępowaniem.