Nigdy nie miałam okresu: dlaczego?

Mam 14 lat, rocznikowo 15. Do dzisiejszego dnia nie miałam okresu. Boję się, że to coś poważnego. Koleżanki śmieja się ze mnie, jedyne co mi leci, to w niewielkich ilościach biały śluz. Nie wiem dlaczego. Leci on od kilkunastu miesięcy, ale na początku nie zdawalam sobie sprawy dlaczego. Myślalam, że on jest przed okresem, ale nie! :((

Witam serdecznie.
Biała wydzielina z pochwy znacznie poprzedza pojawienie się pierwszej miesiączki. Jeżeli wydzielina zmienia kolor na brunatny oznacza to, że pierwsza miesiączka nie długo się pojawi.
Jeżeli pierwsza miesiaczka nie wystąpi do 16 roku życia należy zgłosić się do ginekologa-endokrynologa. Wówczas należy szukać przyczyny braku okresu.
Pozdrawiam.