Nigdy wcześniej nie brałam pigułek, a chcę przesunąć okres

Witam, mam 27 lat i nurtuje mnie pytanie. Okres teraz mi przypada na 22 lutego i za miesiąc mam ślub, i nie chcę mieć okresu, więc chcę wiedzieć, kiedy powinnam zacząć brać pigułki antykoncepcyjne, żeby nie robiąc przerwy, nie mieć okresu. Muszę ją wziąć w pierwszym dniu okresu w lutym, czy mogę nawet w marcu 2 tygodnie przed ślubem? Mi nie chodzi o antykoncepcję, tylko o wstrzymanie okresu. Proszę o pomoc. Nigdy nie brałam pigułek i nie wiem, jak je brać. Dziękuję z góry.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Prawdopodobnie najlepiej by było, aby około 22. lutego, kiedy zacznie się Pani miesiączka, w pierwszy dzień tej miesiączki rozpoczęła Pani zażywanie pigułek. Pigułki zażywa się przez 3 tygodnie, a potem robi się 7 dni przerwy i wtedy występuje krwawienie. Tylko, że Pani ze względu na ślub, nie zrobiłaby tej przerwy, tylko od razu rozpoczęła zażywanie kolejnego opakowania (czasami, w ważnych okolicznościach, można tak zrobić, a własny ślub jest przecież ważny...). W takiej sytuacji miesiączka wystąpiłaby dopiero pod koniec drugiego opakowania (prawdopodobnie w kwietniu). Proszę porozmawiać o tym ze swoim ginekologiem, może będzie miał jeszcze inny pomysł. Mój pomysł zapewniłby Pani także skuteczną antykoncepcję. Tylko proszę wziąć pod uwagę, że przed wypisaniem pigułek po raz pierwszy lekarz może zlecić badania krwi, więc lepiej wybrać się do niego już niedługo.

Pozdrawiam!