Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 9 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niska glukoza a wysokie trójglicerydy

Witam, mam 18 lat, ważę 84 kg przy 175 cm wzrostu. Tydzień temu dostałem wyniki badań krwi, w których mam 64mg/dl glukozy, 35mg/dl HDL i 478mg/dl trójglicerydów. Lekarz zalecił mi zastąpienie cukru stevią, spożywać błonnik oraz NNKT. Za zgodą lekarza wypróbowałem także chrom, ale po nim mocno spadł mi cukier - ból głowy, pogorszenie widzenia, trzęsienie rąk, pocenie się i senność. W czym leży problem? Dodam, że nie badałem się pod kątem cukrzycy.
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Niebezpieczeństwo stosowania pomp insulinowych

Cierpisz na cukrzycę? Koniecznie obejrzyj ten film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta. Dowiedz się, czy stosowanie pomp insulinowych może być niebezpieczne.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! W opisanym przez Pana przypadku problemem nie jest poziom cukru, który jest nota bene prawidłowy, a nadwaga, podwyższony poziom trójglicerydów oraz obniżony poziom frakcji HDL cholesterolu. Zdecydowanie powinien Pan zatem pomyśleć o modyfikacji stylu życia, w tym zmianie diety i regularnej aktywności fizycznej. Za kilka tygodni warto wykonać badania kontrolne. W przypadku braku poprawy najprawdopodobniej konieczne będzie włączenie leku obniżającego poziom trójglicerydów.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy