Niska ilość płytek u 23-latka

Witam. W 2010 r miałem badanie krwi jak i moczu morfologia wyszła całkiem dobrze 172 tys płytek krwi lecz białko w moczu 106 mg/dl. Dziś byłem oddać krew 1 raz lecz jej nie pobrano z powodu zbyt niskiej ilości płytek 120 tyś. Mam pytanie co może być przyczyną i jak na to reagować. W listopadzie 2013 przeszedłem operację zatok. Po tym czasie nie brałem żadnych leków i nie przebywałem w miejscach gdzie występuje zwiększona ilość substancji chemicznych.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom płytek krwi rzeczywiście jest zbyt niski i wymaga okresowej kontroli. Jeśli takie obniżone poziomy płytek będą się utrzymywać w kolejnych badaniach, warto skonsultować się z lekarzem hematologiem w celu poszukiwania przyczyny.