Niska samoocena 26-letniego mężczyzny

moja samoocena jest ujemna. kompleksy olbrzymie. poczucie własnej wartości zerowe. po prostu... nie lubię. wzrostu. wagi. wykształcenia. twarzy, pulchnych policzków. głosu, piskliwego. wymowy, mimo kilku lat pomocy logopedy. nieśmiałości i wstydu. bo przez to co wyżej uważam się za bezwartościowego. więc się siebie wstydzę. płci. podobno jestem mężczyzną. nie czuję się jak mężczyzna.

Dzień dobry.

Opisane przez Pana zgeneralizowana niechęć i brak akceptacji siebie wymagałyby przynajmniej konsultacji psychologicznej, która z kolei powinna Pana nakłonić do podjęcia psychoterapii.

Pozdrawiam.

Dzień dobry. Z pańskiego opisu wynika, że obraz własnej osoby bardzo utrudnia panu funkcjonowanie. Myślę, że jedynym rozwiązaniem jest w pierwszej kolejności konsultacja psychologiczna i następnie podjęcie psychoterapii. Psycholog przedstaw panu dalsze kroki. Pozdrawiam.