Niska samoocena a odpowiednie działania

Witam. Chciałbym prosić o porady w sprawie: Jak siebie pokochać?. Jest to dla mnie b. ważne bo mam strasznie niską samoocenę

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza psychiatry lub do psychologa, Konieczne są odpowiednie treningi personalne.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pan uzyskać w ramach NFZ (np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego) lub prywatnie.

Witam :) Niska samoocena to dość często powtarzający się problem wśród jednostek w społeczeństwie. Co najważniejsze, ma zróżnicowane źródło (przyczynę).

Zatem w pierwszej kolejności warto ustalić skąd się wziął problem. Czy jest to problem z dzieciństwa? A może stworzony jakąś konkretną sytuacją jaka się ostatnio przytrafiła? Zasada akcja - reakcja...

Jeśli nie może Pan we własnym zakresie sobie poradzić to można skorzystać z pomocy takich specjalistów jak pedagog, psycholog, terapeuta, coach :) Ci specjaliści również pomogą opracować stosowny sposób rozwiązania niskiej samooceny - dobór ćwiczeń i treningów.

Warto spojrzeć na swoje mocne strony a te słabe zaakceptować. Nie zawsze trzeba z nimi walczyć :)

Zapraszam do odwiedzania naszego Psychobloga Społecznego gdzie często staramy się pokazać jak radzić sobie z problemem niskiej samooceny - staramy się motywować. Jeśli problem będzie większy to mogę zaproponować taki trening osobiście (tradycyjnie jeśli będę mieć możliwość lub przez Internet).

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu/blog/

http://facebook.com/psychopedagogeu