Niska samoocena, częsty płacz, wyolbrzymianie

Witam, nie wiem do kogo się udać psychologa czy psychiatry. Moim problemem jest prawdopodobnie syndrom otella (lecz sam sobie nie będę diagnozował bo nie jestem pewien), niska samoocena, czesty płacz, wyolbrzymianie, nadrozkminy, nadmierne myślenie, rujnowanie życia bliskiej mi osobie, widze wszystko na czarno.

Dzień dobry, proszę się udać w pierwszej kolejności do psychologa/psychoterapeuty. Podczas kilku pierwszych wizyt zdiagnozuje on pański problem i prawdopodobnie zaproponuje psychoterapię. Pozdrawiam.

Witam,
jeśli zależy Panu na diagnozie medycznej, to taką może postawić jedynie lekarz. Jeżeli jednak zależy Panu na podjęciu pracy nad sobą wówczas może udać się Pan do psychoterapeuty. W ramach usług refundowanych przez NFZ kolejność wygląda w ten sposób, że najpierw pacjent kierowany jest na konsultację psychiatryczną i lekarz dostosowuje oddziaływania do potrzeb pacjenta.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl