Niska samoocena i lęki po operacji usunięcia glejaka mózgu

Jestem po operacji usunięcia glejaka mozgu 1 st. Mam nerwiakowlokniakowatosc 1. Niska samoocenę ciągle boję się ze znów guz będzie boję się o zdrowie syna. Opinii innych ze stracę bliskich rzadko się wychylam że strachu o co nie wiem małe rzeczy doprowadzaja mnie do łez. Często myślę że lepiej bliskim było by beze mnie ze jestem ciężarem nic mi sie nie chce bym leżała przed tv mam marzenia ale boję się je realizować nie mam sił na to jestem wciaz zmeczona. czy to załamanie lub początek depresji?

Witam, jest Pani po poważnej operacji, przed Panią walka o to, by nie doszło do nawrotu choroby. Jest Pani w sytuacji wymagającej pełnej mobilizacji, wszystkich sił, aby znów żyć pełnią życia. Proszę dać sobie na to szansę i skorzystać z wszelkich możliwych form pomocy; farmakoterapii, psychoterapii, samopomocowych grup wsparcia aby dojść do równowagi psychicznej i zamiast popadać w depresję zmierzyć się z tym co Panią spotkało i..być może wygrać! Znam wiele przypadków wygranej w sytuacji podobnej do Pani, jest to możliwe, zapewniam. Trzymam za Panią kciuki!

Zachęcam do spotkania z psychologiem, który udzieli wsparcia i pomoże poradzić sobie z trudną sytuacją. Jeśli diagnoza wskaże nie tylko na kryzys i trudności w stresowej sytuacji, ale na depresje, będzie mógł od razu zaproponować leczenie oraz skieruje do psychiatry na farmakoterapię.

Witam. Trudne momenty Pani przechodzi. Tak sobie myślę, że może warto porozmawiać ze specjalistą np z psychologiem bądź podjąć się psychoterapii.