Niska samoocena i myśli o odchudzaniu a przyjmowanie leku Euthyrox

Witam, biorę Euthyrox 100 od poniedziałku do czwartku i ethyrox 125 w weekendy, ale na twarzy widzę nie siebie tylko co innego. Nie podobam się sobie, wyglądam grubo i brzydko dlaczego? Moja waga nie jest wysoka 52/162cm . Nigdy nie znajdę nikogo na stałe jak będę wyglądać jak straszydło;((( Bardzo mnie to smuci. Myślałam nad tym, żeby schudnąć do wagi 47kg i wyglądać normalnie, ale nie daję rady i jem.

Witam serdecznie

Oprócz przyjmowania leków, które powinny Panią ustabilizować, ważne by było, żeby skorzystała Pani z pomocy psychoterapii, dzięki pomocy psychoterapeuty, będzie Pani mogła popracować nad bardziej pozytywnym obrazem siebie , wzmocnić poczucie wartości. Ważne też, by miała Pani kontakt ze znajomymi , przyjaciółmi , rodziną, którzy pomogą Pani urealniać Pani kompleksy i niwelować poczucie konieczności odchudzania się , bo przy takiej wadze jak Pani pisze 52 kg , zupełnie nie ma potrzeby chudnąć , ale wręcz przeciwnie dbać o racjonalne, zdrowe odżywianie, aktywność fizyczną (choćby spacery), które pomogą zachować lepszy nastrój.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska - psychoterapeuta

"znalezienie kogos" tylko pozronie zwiazane jest z waga i wygladem....jak Pani schudnie i bedzie sie sobie podobac, to BYĆ MOŻE wiecej osob sie Pania zainteresuje na chwilke, a "na stale" dalej beda schody... istotne jest, czy Pani siebie lubi i szanuje, czy lubi i akceptuje innych, czy ma szacunek do siebie i swiata, czy umie sie Pani bronic, uszczesliwiac (aby nie wieszac sie na partnerze jak dziecko i nie oczekiwac, ze uleczy on Pani bóle...) i pare innych aspektow... warto sie sobie przyjrzec na psychoterapii, o co tak naprawde chodzi z ta waga... powodzenia, pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Warto zapytać lekarza endokrynologa, czy objawy obniżenia nastroju, negatywnego widzenia siebie i przyszłości mogą być ubocznymi objawami zaburzeń związanych z tarczycą (co się zdarza). Polecam także skorzystanie z pomocy psychoterapeuty, z którym będzie Pani mogła pracować nad samoakceptacją, samoocena, poczuciem wartości, pewności siebie itp.

Witam, choroby tarczycy (zwłaszcza niedoczynność) bardzo często powodują obniżenie nastroju, stany depresyjne, dlatego warto moim zdaniem skorzystać z pomocy psychologa czy psychoterapeuty, który pozwolić zbudować pozytywny obraz samej siebie. Ja ze swojej strony mogę dodać, że podana masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa, natomiast ta oczekiwana (47kg) przy Pani wzroście byłaby już znacząco niedoborową.

W celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Serdecznie pozdrawiam