Niska samoocena i oziębli rodzice

Witam! Miałam bardzo ciężką sytuację z moimi rodzicami, którzy całe życie źle mnie traktowali. Mama mnie biła, ojciec przymykał na wszystko oczy. Oboje byli oziębli uczuciowo (nigdy mnie nie przytulali i często krzyczeli). Nadal mam niską samoocenę i jestem bardzo chuda (ok. 48kg/160cm). Mój pierwszy związek się rozpadł, bo myslałam o nim wręcz obsesyjnie. Chyba miałam anoreksję. Obecnie mam 25 lat, co robić? Martwię się. Czy objawy mogą minąć czy konieczna jest wizyta u psychologa?

Proszę Pani,
Kiedy czytam wypowiedź rzeczywiście mam wrażenie poczucia krzywdy. Ciągle jest Pani na początku swojego życia. Wobec tego warto zadbać, by było ono po prostu dobre i owocne. Jeśli uważa Pani, że warto skorzystać z pomocy psychologa, to oczywiście można to zrobić. Jest mało danych w Pani wypowiedzi, by stwierdzić, że mogła Pani mieć zaburzenie odżywiania. Nie można również zorientować się w przyczynie rozpadu Pani związku. Dlatego proszę rozumieć, że przy braku danych nie mogę się skutecznie wypowiedzieć.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski