Niska samoocena i podejrzenie depresji u młodej osoby

Nie mam ochoty na nic, spie wiele godzin w ciagu dnia. Bralam 3 rodzaje lekow, ktore zalatwili rodzice po wielkich prosbach , grozbach, bo sama nie jestem w stanie psychicznie wyjsc do lekarza, do sklepu, nigdzie nic zalatwic, wszystko robie zle, nieprzemyslanie, co nie konczy sie zadnym wynikiem Leki nie pomogly nie umie robic zartow, gdy ktos cos mowie to pytam sie wielokrotnie przez co konczy sie juz I mam latke tepej osoby, niedorozwinietej. Czuje ze na poziomie moze 5latki.

W przypadku podejrzenia depresji najlepszym wyjściem jest osobista wizyta u lekarza psychiatry, a następnie podjęcie psychoterapii. Jeśli wyjście z domu nastręcza zbyt wielu trudności, można pomyśleć o wizytach domowych (przynajmniej na początku). Jeśli chodzi o leki, to muszą one być dobrane indywidualnie i stosowane pod ścisłą kontrolą lekarza - jedynie wtedy możemy ocenić ich działanie. Pozdrawiam!

Dzień dobry!

Konieczna jest osobista konsultacja z lekarzem psychiatrą oraz psychologiem i podjęcie leczenia. Jest możliwe, aby poczuła się Pani lepiej, poprawiła swój nastrój, samoocenę i komfort życia. Nie jest jednak możliwe leczenie przez pośredników i oddanie odpowiedzialności za swoje życie. Trzymam kciuki za pozytywne zmiany!

Pozdrawiam!