Niska samoocena i trudności z nawiązaniem relacji z dziewczyną

Jestem niesmiały,problem tez z niska samoocena.Zawsze jak mi sie podoba dziewczyna unikam i boje sie podejsc do dziewczyny na ulicy.Co innego przez internet przez randki ale nie wiem co pisac do dziewczyny na randkach stronach randkowych.Lub co powiedziec dziewczynie jak podejde na ulicy jak to rozkiklac?

W takich sytuacjach polecam konsultacje psychologiczną. Wyjaśnienie i przepracowanie przyczyn nieśmiałości (trauma z dzieciństwa, zaburzenia osobowości, negatywne doświadczenia z rówieśnikami itp itd) pomoże wyznaczyć możliwości poradzenia sobie i poprawy relacji interpersonalnych.

Witam,
z problemem nieśmiałości oraz niskiej samooceny warto zwrócić się do psychoterapeuty. Może warto poszukać jakiejś grupy o podobnych zainteresowań do Pana np. zajęcia sportowe. Uczęszczając na wspólne zajęcia łatwiej nawiązać rozmowę zaczynając od tematu wspólnego zainteresowania.
Pozdrawiam