Niska samoocena i wahania nastrojów u 18-letniej osoby

Poczucie przygnębienia,problemy z koncentracją,raz za niska raz za wysoka samoocena,ciągła irytacja,w nocy bezsenność w ciągu dnia nadmierna senność ,wrażenie że nikt mnie nie lubi i gdy ktoś patrzy to pewnie myśli że ohydnie wyglądam,ciągły melancholijny nastrój ,chorobliwa nieśmiałość,kontakt z ludźmi ograniczony do minimum ,męczenie się ,wiekszosc objawów wystepuje od paru lat.Co to może być?Mam 18 lat

Dzień dobry,

Diagnozowanie Pani trudności może mieć miejsce wyłącznie w osobistym kontakcie ze specjalistą. Stąd namawiam na wizytę u psychoterapeuty i/lub lekarza psychiatry, którzy po osobistym zbadaniu określą najlepszą metodę leczenia (psychoterapia i/lub farmakoterapia). Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Psychologicznej (w ramach NFZ).