Niska samoocena, nerwowość i agresja w rodzinie

Witam, od 1 m-c mieszkam z narzeczonym i teściową w małej miejscowości, nie mogę tutaj znaleźć pracy, nie mam znajomych wiec siedzę dużo w domu. Mam dosyć słuchania kłótni teściowej i jej partnera. Czuje się zestresowana, budzę się w nocy, mam niską samoocenę przez tą całą sytuacje, Jestem bardziej nerwowa, agresywna i nieuprzejma dla narzeczonego co powoduje że się coraz bardziej kłócimy. Mówię mu, że źle mi tutaj ale nic z tym nie robi. Czy coś ze mną jest nie tak? Proszę o poradę.

Sytuacja, o której Pani pisze, jak najbardziej jest sytuacją stresową i w tym sensie Pani reakcja jest zrozumiała. Pytanie, jakie ma Pani realne możliwości zmiany obecnej sytuacji. Mówi Pani swojemu partnerowi, że źle Pani w tej sytuacji, ale czy mówi mu Pani czego w związku z tym oczekuje? I czy te oczekiwania są do spełnienia przez niego? Może bardziej skuteczna byłaby rozmowa na temat tego, jak Pani się czuje, co przeżywa oraz ustalenie, co wspólnie, obydwoje możecie w tej sytuacji zrobić. Biorąc pod uwagę stres, którego Pani doświadcza, warto także pomyśleć o skorzystaniu z pomocy psychologa, by sytuacja zewnętrzna nie wplywała tak bardzo na Pani samoocenę.

Witam, warto aby młodzi ludzie, szczególnie na początku swego wspólnego życia mieszkali samodzielnie, sugeruję odbyć poważną rozmowę z narzeczonym i zaproponować przeprowadzkę na swoje, poszukać jakiś możliwości w tym względzie, coś zaproponować od siebie, nie tylko oczekiwać od niego, aktywnie tworzyć możliwość zmiany miejsca zamieszknia. Pozdrawiam

Witam serdecznie. Na Pani sytuację życiową składają się w tym momencie: wprowadzenie się do domu narzeczonego, brak pracy, brak kontaktów towarzyskich. Wydaje się, że te okoliczności wpływają na Panią, może Pani doświadczać pogubienia, poczucia samotności, wyobcowania. Warto porozmawiać z narzeczonym o swoich oczekiwaniach, o tym, jak Państwo widzą dalszą przyszłość, np. o tym jaką pracę może Pani podjąć, czy w miejscowości w której Państwo mieszkają, czy praca związana z dojazdami; na jak długo chcą Państwo mieszkać u Pani teściowej, czy są jakieś realne perspektywy na zmianę tej sytuacji?