Niska samoocena, poczucie bezsensu życia i problemy w związkach u 31-latki

Mam 31lat, niską samoocenę, problem ze związaniem się z kimś, bo wydaje mi się, że on naprawdę mnie nie kocha, itd. Czasami nie wychodziłabym z domu, nie mam ochoty na kontakt z ludźmi, wydaje mi się, że nie umiem życ, wszystko co zrobię jest bezsensowne, czasami mam dobry nastrój i niby wszystko jest ok, ale głównie wyrzucam sobie, że jestem zła, do niczego. Ciągle wydaje mi się, że zachowałm się niewłaściwie :(

Niska samoocena, poczucie małej wartości to kwestie które mogą sprawiać ze nasze życie może wydawać się mniejszej jakości niż byśmy chcieli. Ważne by zdawać sobie sprawę z tego co nam przeszkadza i co byśmy chcieli zmienić bo to klucz do rozwoju, zmiany. Proszę skontaktować się z psychologiem, na pewno poprowadzi Panią do w kierunku lepszego postrzegania siebie.

Tworzy Pani relacje z ludźmi (mężczyznami) w sposób unikający, lękowy, "odrzucający". Być może ma to związek z Pani relacjami z rodzicami. Pani wypowiedź brzmi też depresyjnie. Dlatego warto zgłosić się na psychoterapię, żeby mogła Pani oceni w czym konkretnie tkwi problem i zająć się jego rozwiązaniem.

Witam Panią,
z Pani opisu wynika, że ma Pani bardzo zł‚e zdanie o sobie, że czuje się™ Pani mało wartościowa. Gorąco namawiam Panią…, by zdecydował‚a się Pani na pracę™ nad zmianą… przekonań„ na swój temat. Może to Pani zrobić‡ korzystając z poradnika z zadaniami do samodzielnego zrobienia np.: "Kobieta i poczucie własnej wartoś›ci" autorstwa S. Dillon i M.C. Benson lub skorzystać z pomocy psychoterapeuty.
Gorąco namawiam Panią do podjęcia pracy nad zmianą. Naprawdę warto.
Pozdrawiam serdecznie,
Marta Kołacka