Niska samoocena spowodowana wagą

Ważę ok 78-80 kg przy 163 cm wzrostu. Wiem, że powinnam schudnąć, ale nie potrafię. Nie stać mnie na dietetyka, a bardzo bym chciała poprawić swoją sytuację zdrowotną. Przez te kilogramy nie potrafię siebie zaakceptować i nie czuję się atrakcyjna. Mam wrażenie, że jestem gorsza od innych, a jeśli komuś się spodobam to znaczy, że robi to dla żartu czy z innych takoch pobudek. Już nie wiem jak sobie pomóc. A ostatnio w ogóle zniknęło mi uczucie głodu i nie wiem co teraz robić.

Szanowna Pani - polecam udać się do poradni zaburzeń odżywiania. Biorąc pod uwagę Pani parametry (BMI powyżej 30) powinna Pani dostać skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej do poradni leczenia otyłości. Z kolei problem związany z utratą apetytu i złą samooceną w związku z wagą ciała podlega pod leczenie terapuetyczne, również w wielu przypadkach refundowane przez NFZ. Pani przypadek ewidentnie kwalifikuje się do specjalistycznej pomocy, krótka porada internetowa nie jest tu niestety żadnym lekarstwem. Życzę powodzenia.