Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niska samoocena u 27-latki

Witam, mam problem z niską samooceną. Nie potrafię powiedzieć, że czegoś nie chcę. Nie potrafię odmówić. Wszystko bardzo biorę do siebie, analizuję i doszukuję się drugiego dna. Mam wrażenie, że wszystko robię i mówię źle. Dążę do ideału choć wiem, że taki nie istnieje. Te myśli dotyczą pracy. Chociaż robię wszystko najlepiej jak potrafię, zadręczam się myślami, że wszystko jest źle, a jak już ktoś mi zwróci uwagę albo skrytykuje to w kółko o tym myślę i analizuję. Nie mam już siły. Co robić?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Kompleksy, które prowadzą do depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jakie znaczenie dla rozwoju depresji mają kompleksy.

Jak rozumiem Pani problem polega na zbyt wysoko stawianych sobie poprzeczkach, zbyt dużych wymaganiach i negatywnym myśleniu na temat siebie i swoich poczynań. Przede wszystkim w tej sytuacji należy zmienić sposób Pani myślenia oraz pozbyć się pewnych błędów poznawczych (np wyolbrzymianie braków czy niedociągnięć, niedocenianie swoich osiągnięć, czarnowidzenie). Sposób, w jaki teraz Pani myśli jest automatyczny i wynika z wielu dotychczasowych doświadczeń. Stąd należy spędzić trochę czasu nad jego systematycznym zmienianiem, ucząc się nowych sposobów - w tym celu polecam udać się na spotkanie(a) z psychologiem nurtu poznawczo-behawioralnego. Właśnie w tym nurcie pracuje się nad sposobami interpretacji świata, swoich dokonań itp. Powodzenia.

umów wizytę 0

Dzień dobry, Proszę udać się na konsultacje do psychoterapeuty, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia. Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety