Niska samoocena u partnerki

Witam :) ja z małym problemem , moja dziewczyna jest bardzo ładna ale ona sama siebie uważa za potwora ponadto ma niska samoocenę, ja staram sie podnieść ale zwyczajnie nie mam pomysłu juz,więc pisze z prośbą aby podsunać mi kilka pomysłów .

Witam serdecznie. To jest bardzo miłe, jak Pan dba i zabiega o swoją dziewczynę i jej dobre samopoczucie. Myślę, że już sama Pańska postawa pokazuje jej, jak wiele jest warta. Patrząc na Pana wiek wnioskuję, że dziewczyna również ma około 18 lat. Jest to wiek, w którym samoocena jest bardzo niestabilna, każda porażka ją obniża, a sukces wzmacnia. I tak ma być. Ważne, by się nie poddawać i cały czas próbować. Dotyczy to nie tylko wyglądu, ale też wszystkich sfer naszego życia tj. nauka, praca, związek, przyjaźń. W miarę upływu lat samoocena powinna się wzmocnić.
Może jednak zdarzyć się i tak, że na skutek różnych doświadczeń, nawet wczesnodziecięcych nasza samoocena jest wyraźnie zaniżona. Wtedy może się okazać, że najbardziej rozsądnym wyjściem jest namówienie dziewczyny na psychoterapię. Pozdrawiam. Małgorzata Danielewicz

Najlepiej by było, gdyby dziewczyna zgłosiła się do psychologa lub psychoterapeuty, który pomógłby jej odnaleźć w sobie wartość, która jest w każdym człowieku, a której ona u siebie nie dostrzega. Pomocne może być rozwijanie zainteresowań, pasji - poczucie, że jest się w czymś dobrym podnosi samoocenę. Oczywiście wsparcie chłopaka/partnera jest też bardzo ważne:) Niestety, czasami nie wystarcza.

Witam. Tutaj potrzeba sporo wytrwałości. Niska samoocena to przeważnie wynik co najmniej kilkuletnich doświadczeń życiowych, czasem "pochodzi" aż z dzieciństwa, więc podniesienie jej wymaga czasu. Proszę wspierać swoją dziewczynę, okazywać jej zaangażowanie, zainteresowanie, troskę, regularnie acz nienachalnie podkreślać jej atuty, okazywać zachwyt jej osobą, zapewniać o swoim uczuciu. Jeśli po kilku tygodniach takich intensywnych "zabiegów" nie zauważy Pan różnicy, warto zachęcić dziewczynę do skorzystania z pomocy psychologicznej. Pozdrawiam i życzę powodzenia!