Niska samoocena związana z oceną innych

Jestem w ostatniej klasie liceum i już dawno nie czułam się tak źle. W mojej klasie jest chłopak, który strasznie mnie nie lubi i swojego czasu mnie wyzywał. Niestety, poddałam sięzłemu nastrojowi i porafiłam płakać po powrocie do domu. W końcu podaliśmy go na policję i mam teraz "spokój". Ciągle jednak nie potrafię poradzić sobie z uczuciem, że ludzie mnie teraz nie lubią, że odsuwają się ode mnie i patrzą na mnie przez pryzmat tej sytuacji. Czemu nie umiem nie opierać swojej samooceny na innyc

Dzień dobry!

Jest to trudny i utrwalony bolesnymi doświadczeniami problem, którym warto zaopiekować się w toku psychoterapii.

Pozdrawiam!

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam,
dla większości ludzi dobre relacje międzyludzkie mają duże znaczenie. Z tego względu nawet jeśli to inna osoba odnosi się do nas niewłaściwie doświadczamy dyskomfortu. Aby odzyskać dobre samopoczucie i właściwą samoocenę warto byłoby aby skorzystała Pani z pomocy psychologa lub psychoterapeuty, który będzie mógł towarzyszyć Pani w tym procesie
Powodzenia
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl