Niska waga ciała u 22-latki

mam 175 cm wzrostu, ważę 54kg. wyglądam okropnie. niczego sobie nie odmawiam a mimo to moja waga się nie zmienia. nie uprawiam zadnego ze sportów z obawy iż schudnę. moje nogi przypominają badziej patyki niż nogi kobiety. nie chce tak wygladac, chce czuc sie kobieco a nie jak wyrosnieta nastolatka, potrzebuje pomocy. dodam tylko ze mam stresujaca prace, ktora czasem wymaga ode mnie przyspieszenia kroku..

Dzień dobry.
Problem w Pani przypadku może okazać się dość złożony. Z jednej strony na obecną masę ciała mogą wpływać m.in. uwarunkowania genetyczne z drugiej dieta dostarczająca zbyt mało kalorii oraz przewlekły stres. Warto przeanalizować Pani sposób żywienia, stan zdrowia i tryb życia, wówczas rozwiązania będą trafniejsze. Jeśli będzie potrzeba proszę o kontakt na adres info@diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Stres z pewnością wpływa na naszą wagę i spadek kilogramów. Proponuję zrobić również badania np na nadczynność tarczycy.

Jeżeli z badań wyjdzie wszystko w porządku skupi się Pani jeszcze bardziej na diecie:
Należy spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Pierwszy posiłek należy zjadać nie później niż 1 godzinę po przebudzeniu, natomiast ostatni na 2 godziny przed snem. Śniadania muszą być spore i bogate w węglowodany złożone. Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami. Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po duże ilości zdrowych przekąsek: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce. Dziennie należy spożywać nie mniej niż 2-3 łyżki oliwy z oliwek lub innego oleju roślinnego, jako dodatek do potraw. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne. Sól można spożywać jedynie w niewielkich ilościach. Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków. Należy unikać produktów, które powodują biegunki lub inne dolegliwości jelitowo- żołądkowe. Należy unikać napoi energetycznych oraz zawierających kofeinę, dużo teiny i innych związków przyspieszających przemianę materii. Nigdy nie sięgać po środki przeczyszczające, pobudzające. Należy zadbać o odpowiednią dawkę snu min. 7 godzin. Przed samym snem warto wypić napar z melisy(działanie uspokajające, zwolni przemianę materii), zjeść łyżkę miodu, wypić szklankę mleka.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację
tel.506225670
Mgr Joanna Wasiluk

Witam, współpracę z dietetykiem należałoby rozpocząć od ustalenia przyczyn niedoboru masy ciała, od oceny składu ciała, ale przede wszystkim od poznania dotychczasowego sposobu żywienia.Być może dieta jest niedoborowa energetycznie i w niezbędne składniki, stąd taka masa ciała. Zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl. Serdecznie pozdrawiam