Niska waga ciała u 55-latki

Witam.Zona moja ma 55 lat-wzrost 160cm waga 47 kg i chciałaby przytyć. Miala robione wszystkie możliwe badania(w normie). Do mniej więcej 40 roku zycia wazyla około 55 kg i chciałaby powrocic do tej wagi.Co robic? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wszystkich Pana Żona powinna udać się do dietetyka celem ustalenia odpowiedniej diety, która ustala się na podstawie właśnie wieku, masy ciała oraz codziennego wysiłku jaki Pana Żona wykonuje. Co do masy ciała i wzrostu BMI wynosi 18,4 gdzie norma zaczyna się od 18,5 więc jest to nieznaczne obniżenie, lecz jeśli Pani chce zwiększyć masę ciała i aby to było bezpieczne dla zdrowia proponuję skontaktowani się z dietetykiem.