Niska waga po porodzie

Jak szybko a skutecznie przytyć. Mam 20 lat ważę 38 kg i mam 160 cm... jestem 7 miesięcy po porodzie, w dniu rozwiązania ważyłam 55 kg. zawsze miałam wagę ok 40 kg ale zaczyna mi to przeszkadzać, bardzo... bylam u dietetyka w swojej okolicy ale pani powiedziala ze juz tak mam i tak bedzie.. Proszę o pomoc nie chcę tak wyglądać

Szybko przytyć można tylko w sposób, który nie będzie zdrowym, zdrowe przybieranie na wadze jak i chudnięcie jest dłuższym procesem. Jeżeli wprowadzi Pani racjonalną dietę dopasowaną do Pani zapotrzebowania i aktywności fizycznej w dłuższym czasie na pewno spowoduje zwiększenie masy ciała do wartości takich, które są będą idealne dla Pani. Nasz organizm najlepiej wie jaka powinna być nasza waga o ile nasza dieta będzie prawidłowa. Należy też wykluczyć problemy zdrowotne, czasami po porodzie powstają zaburzenia hormonalne, które mogą mieć wpływ na nasz metabolizm.

Dzień dobry,
Proszę dbać o siebie, czyli nie zapominać o jedzeniu, podjadać zdrowe przekąski – orzechy, suszone owoce, nasiona dyni, słonecznika, zawsze jeść regularnie: 5-6 posiłków dziennie, nie powinny to być bardzo duże porcje, ale ładnie podane i kolorowe, najlepiej, o ile ma Pani możliwość, jedzone w towarzystwie innych osób. Należy ograniczyć słodycze, one mogę powodować szybkie uczucie nasycenia. Proszę zadbać o to, aby miała Pani przekąski pod ręką tak, aby nie zapomnieć o ich jedzeniu. Pozdrawiam,

Agata Zmorkowska Dietetyk, Poznań

Witam,
Zaleceniem dla Pani będzie zwiększenie kaloryczności dziennego jadłospisu.
Należy spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia.
Należy ponadto pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami. Pij wodę mineralną, a także soki owocowe, soki owocowo-warzywne oraz warzywne (najlepiej świeżo wyciskane).
Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po zdrowe przekąski: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce.
Pozdrawiam,
Agata Zmorkowska