Problem z przybraniem na wadze u 26-latki

Witam.Mam 26lat,159cm wzrostu,39kg wagi.Od ok.roku mam następujące dolegliwości:nieregularne okresy,ciągle zmęczenie,ból głowy,kręgosłupa,senność,ostatnio krwawienie z nosa I z dziąseł,powiększony węzeł chłonny na szyi,problemy żołądkowe(zespół jelita wrażliwego-podobno),niska samoocena, uczucie beznadziejności I bezradności.Nie biorę teraz żadnych leków ani suplementów,stosuję dietę 2500kcal od dietetyka aby przytyć.

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultacje do psychoterapeuty/psychiatry i podjąć leczenie.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (np.: Szp. Uniwersytecki, ul.Kopernika) lub prywatnie.

Pani objawy są bardzo niepokojące i mogą świadczyć o dużym niedożywieniu organizmu. Pani masa ciała jest stanowczo za niska. Zalecamy kontakt zarówno z lekarzem pierwszego kontaktu, który pokieruje Pani leczeniem, a także z psychoterapeutą. Holistyczna terapia, wraz ze zbilansowaną dietą pomoże Pani osiągnąć odpowiednią masę ciała oraz przywróci prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Najwyraźniej problem stosowanej diety nie jest jedyny i przyda się Pani konsultacja ze specjalistą z innej dziedziny. Opisywane przez Panią problemy są bardzo częste w przypadku występowania zaburzeń odżywiania, stąd polecam udać się do psychologa, który będzie mógł postawić właściwą diagnozę, poprowadzić leczenie i dzięki temu powróci Pani do równowagi emocjonalnej, hormonalnej, fizjologicznej (której obecnie - jak rozumiem - brak). Powodzenia.

Witam Panią,

Objawy są bardzo niepokojące i świadczą o niedożywieniu organizmu. Proszę wykonać wszelkie badania, zgłosić się także do psychologa ponieważ obawiam się że w tym wypadku sam dietetyka nie pomoże.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry, rozumiem, że przeszła pani już niezbędna badania u lekarza pierwszego kontaktu - jeżeli nie proszę je przeprowadzić, następnie zachęcam do kontaktu z psychologiem w celu diagnozy psychologicznej. Pozdrawiam