Niska waga, wymioty, refluks i przepuklina rozworu przełykowego u 4-latka a konieczność operacji

Moj 4 letni syn wazy 11 kilo ma refluks i przepukline wslizgowa rozworu przelykowego.Mial wykonywana gastroskopie i pasaz zoladka.Lekarze zapisali mu leki zobojetniajace kwasy.Ale syn nadal na wadze nie przybiera i zdarza mu sie zwymiotowac.Jedzenie czesto mu sie ,,podnosi''.Dodam ze je tylko papki bo przy probie zjedzenia stalego pokarmu-do pogryzienia i tak zwymiotuje prawie nie pogryzionymi do konca kawalkami jedzenia.Czy to nie jest wskazanie do operacji?!

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Kwalifikacji do ewentualnego zabiegu operacyjnego powinien dokonać specjalista chirurg po zebraniu szczegółowego wywiadu, zbadaniu pacjenta oraz ocenie wyników badań dodatkowych. Proszę zatem udać się z dzieckiem na wizytę do chirurga dziecięcego.

Warto przedyskutować kwestię operacji z lekarzem prowadzącym, który na podstawie badań przedstawi Pani wszystkie za i przeciw. Pozdrawiam