Niska wartość neutrocytów, leukocytów i podwyższone MCHC u 4,5-latka

Witam. Prawie rok temu mój 4,5-letni syn przechodził silną infekcję wirusową, po której znacznie obniżyły się wartości morf. krwi, jak również pojawiły się komórki limfomonocytarne. Mononukleozę wykluczono. Obecna morfologia jest zadowalająca, jednak w dalszym ciągu utrzymuje się niska wartość neutrocytów, leukocytów, podwyższone mchc. Oto wyniki: WBC-4,0 RBC-3,9 Hemoglobina-12,0 Hematokryt- 31 MCV-80 MCH-30 MCHC-38 Płytki-200 Neutrocyty-1,0g/l(24%).Pozostałe wart.ok. Proszę o poradę.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez. Podania norm obowiaUjacych w danym laboratorium nie mozna sie wypowiedzieć co do stopnia przekroczenia norm. Proponuje koniecznie udać sie do lekarz pediatry.