Niska wiremia u nosicielki WZW typu B

Witam. Jestem nosicielka wzwb. Mam niska wiremie IU/ml < 20 proby watrobowe bardzo dobre morfologia bardzo dobra.lekarz stwierdził ze moge o problemie zapomnieć na pól roku i za pól roku znowu zrobimy wszystkie badania. Nie wiem jednak czy z taka wiremia jestem w stanie kogos zarazić ? Czy przy takiej wiremii niszczy mi sie watroba ? Dziekuje.

Aleksander Ropielewski

Witam serdecznie. Jak najbardziej istnieje ryzyko zarażenia innych osób. Proszę pamiętać, że wirus jest obecny w Pani krwi i wszystkich płynach ustrojowych mogących ją zawierać. Oczywiście niższa wiremia oznacza znacznie miejszą szansę przeniesienia choroby. Nie można zakładać, że niska wiremia oznacza brak uszkodzenia wątroby, jednak jest to proces o bardzo powolnym przebiegu i małym nasileniu.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski