Niski poziom cholesterolu i suplementacja omega-3

Dzień dobry. W związku z niskim poziomem cholesterolu HDL 43 (norma powyżej 40) chciałbym włączyć suplement diety Omega 3 (np. Olimp Omega 3) by ten poziom podwyższyć. W opisie leku znalezionym w Internecie podano, że polecany jest osobom z podwyższonym poziomem cholesterolu, nadciśnieniem oraz chorobami serca. Cholesterol ogólny mam poniżej normy 133 (160-190) LDL 74 (66-100), Trójglicerydy 84 (40-150). Ciśnienie około 140/90. Chorób serca nie mam. Czy mogę i powinienem zażywać ten suplement?

Dzień dobry,
zamiast przyjmować suplement, warto wzbogacić swoją dietę np w ryby, olej lniany (stosowany na zimno), orzechy. Suplement omega 3 stosowany zgodnie z zaleceniami, nie zaszkodzi Pana zdrowiu.

Pozdrawiam