Niski poziom ferytyny u 15-latka

Moj syn,wiek 15 mial zrobiona morologie,wynik wyszedl w normie, takze poziom zelaza we krwi byl w normie,natomiast poziom ferytyny (z tej samej probki krwi ) wyszedl mu tylko 11ng/ml gdzie norma jest od 22-322... Co w takim przypadku zrobic?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Obniżony poziom ferrytyny świadczy o niedoborze żelaza w ustroju. Jeśli jednak poziom żelaza jest prawidłowy, możliwe są dwa postępowania: suplementacja żelaza w tabletkach lub modyfikacja diety, tj. spożywanie przez dziecko produktów bogatych w żelazo.