Niski poziom hormonów, cysta na jajniku i zmiana tabletek antykoncepcyjnych

Moje pierwsze tabletki brałam regularnie przez 3 msc, jednakże przy drugim op miałam grype jelitową. W trakcie 3 op udałam się do gin po recepte. Po badaniu okazało się, że mam niski poziom hormonu i zmiane cystyczną na jajniku. Lekarz przepisał mi inne tabletki i zalecił wziąć je bez 7 dniowej przerwy (+prezerwatywa). Dziś zażyłam pierwszą tab nowego op i mam bóle brzucha jakbym miała lada chwila dostać okres!! Co się dzieje? Czy to przez ten niski poziom hormonów? nastepna wizyta za 3 msc!

Witam serdecznie. Rzeczywiście w tej sytuacji najprawdopodobniejszą diagnozą są wahania hormonalne. Proszę jednak stosować dalej regularnie tabletki by być chronioną przed ciążą. Warto także przyśpieszyć wizytę u lekarza.