Niski poziom leukocytów we krwi u dziecka

Witam! Moja 5-letnia córka jest po chorobie (przyjmowała K***), ale cały czas kaszle. W trakcie antybiotykoterapii lekarz zlecił badania krwi - morfologię z rozmazem. Wyszło, że leukocyty mają za niski poziom-2,4 i OB jest za wysokie. Lekarka zleciła podawanie dziecku M*** i tran, a we wtorek mamy zrobić kontrolną morfologię. Córka ciągle kaszle i rano mówi, że bolą ją nogi. Straciła też apetyt. Bardzo proszę o odpowiedź, czy muszę się martwić? Lekarka mówi, że jest nie dobrze.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

W trakcie infekcji oraz antybiotykoterapii można obserwować różnego rodzaju wahania poziomu leukocytów. Jeżeli pozostałe parametry morfologii są prawidłowe (hemoglobina, płytki krwi) można wykluczyć raczej groźne choroby krwi. Oczywiście istotny jest także stan dziecka, oraz ewentualne odchylenia w badaniu fizykalnym. Proponuję postąpić zgodnie z sugestią lekarki i zbadać ponownie krew.

Kaszel po infekcji może utrzymywać się jeszcze przez jakiś czas. Warto pamiętać o nawilżaniu powietrza w domu oraz odpowiednim nawodnieniu dziecka. Proszę obserwować córkę i zgłosić się na badania w wyznaczonym terminie.