Niski poziom PAPP-A i BHCG

Witam! dziś zrobiłam test PAPP-A. USG mam za tydzień. Wyniki z testu - PAPP-A - 1,55 IU/L; HCG wolna podj. beta - 82,96 IU/L... Martwi mnie tak niski poziom PAPP-A - jest się czym martwić? proszę o odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wyniki liczbowe wolnego b-hCG oraz PaPPA same w sobie nie powinny być interpretowane. Interpretować powinno się natomiast stopień ryzyka urodzenia dziecka z wadą. Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który zinterpretuje pełny wynik.